W sobotę 13 stycznia w naszym ośrodku narciarskim zainaugurowany został tegoroczny Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. W pierwszej edycji Pucharu wystartowało duże grono doskonałych zawodniczek i zawodników, którzy zmierzyli się w slalomie równoległym. Emocjonującą rywalizację oglądała publiczność, która mimo zimna dzielnie kibicowała zawodnikom.

 

Pogoda troszkę pomogła organizatorom i nocą przed zawodami poprószył śnieg. Zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn zostali podzieleni według grup wiekowych. Stok Harendy nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć. Ostatecznie najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Tlałka-Długosz Małgorzata, Stoch-Kolasa Magdalena, Pawłowska Paulina. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Gomuliński Andrzej, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz, Gał Przemysław.  Najlepsi narciarze otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody. 

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej. 

Zawody odbywające się w ramach Pucharu Zakopanego zaliczane są również do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2017/2018

Najbliższa edycja zawodów odbędą się 3 lutego na Kasprowym Wierchu - będzie to slalom gigant, następnie 10 lutego na Harendzie - slalom, a wielki finał zostanie rozegrany 24 lutego na Polanie Szymoszkowej - gdzie zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie. 

5. Puchar Zakopanego - ZAPISY >>

WYNIKI

Wyniki-do-pucharu-polski-amatorow-pz-13-01-2018 >>

Wyniki-eliminacji-open-pz-13-01-2018 >>

Wyniki-eliminacji-pz-2018-13-01-2018 >>

Wyniki-slalom-rownolegly-pz-13-01-2018 >>