21 lipca odbyły się V Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zakopane.

W pięciu biegach: na Gubałówkę, na Polanie Szymoszkowej, na Harendzie, na Wielką Krokiew i na Nosal, przy pięknej pogodzie udział wzięło 109 osób. Zwycięzcami Mistrzostw zostali Mirosława Witowska z Zakopanego oraz Oleksandr Chenikało ze Lwowa.

akopianka Mirosława Witowska i Oleksandr Chenikało ze Lwowa wygrali V Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Mordercza rywalizacja rozegrana na pięciu stokach została zorganizowana przez zakopiański MOSiR Zawody zaliczane były również do klasyfikacji Pucharu Polski w skyrunningu

Ponad 120 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie V mistrzostw Zakopanego w biegu pod górę. Zawodnicy mieli do pokonania pieć stoków: Bieg na Gubałówkę – 1200 metrów/ + 310 metrów przewyższenia (25,8%) , Bieg na Polanie Szymoszkowej – 1200 metrów/ + 270 metrów (22,5%) , Bieg na Harendzie – 600 metrów, /+ 210 metrów (35%) Bieg na Wielką Krokiew – 260 metrów, /+140 metrów (53,8%)! Bieg na Nosal - długość trasy 860 metrów, przewyższenie 265 metrów (30,8%) Łącznie: 4120 metrów przy przewyższeniu 1195 metrów (29%).

Do klasyfikacji końcowej zaliczny był łaczny czasze wszystkich 5 biegów.