W sobotę 18 lutego, na najbardziej rozpoznawalnej narciarskiej górze Polski - Kasprowym Wierchu, odbyły się przedostatnie zawody w ramach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, wchodzące jednocześnie w skład cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN.

 

Natomiast już w najbliższą sobotę, 25 lutego na Harendzie, odbędzie się finał zmagań o nagrodę specjalną samochód Peugeot SUV 3008, ufundowany przez głównego partnera Pucharu Zakopanego, firmę Peugeot Polska.

Mimo iż pogoda, głównie z powodu gęstej mgły, nie rozpieszczała narciarzy i organizatorów, udało się przeprowadzić jedną serię zawodów. Walka o podium była zacięta, a humory nie opuszczały zarówno sportowców jak i kibiców. Do rywalizacji na Kasprowym zgłosiło się aż 148 narciarzy, ostatecznie z powodów trudnych warunków na starcie stanęło blisko 120 zawodników z całego kraju, nie tylko by walczyć o zwycięstwo i nagrody, ale przede wszystkim by aktywnie spędzić czas na stoku. 

Wśród kobiet najlepsze w poszczególnych kategoriach wiekowych okazały się: Solecka Julitta, Derwinis Ewa, Stoch Kolasa Magdalena i Kowalik Aleksandra. Natomiast wśród mężczyzn: Soboński Marian, Mika Edward, Gomuliński Andrzej, Gajewski Wojciech, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz i Kurek Grzegorz. 

Poniżej znajdują się pełne wyniki zawodów Pucharu Zakopanego na Kasprowym Wierchu. Oprócz wyników w grupach wiekowych, opublikowana jest również ogólna klasyfikacja OPEN. 

Ranking

Zapisy online przyjmowane są na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego 
do czwartku przed zawodami oraz w dniu zawodów w biurze zawodów.

Aktualne informacje na www.facebook.com/AlpejskiPucharZakopanego