W sobotę 10 lutego w naszym ośrodku odbyła się kolejna edycja zawodów 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim Amatorów. To już trzecie, a zarazem przedostatnie zawody tegorocznego cyklu. 

 

 

Na Harendzie amatorzy rywalizowali w slalomie specjalnym, jak się okazało była to bardzo wyrównana i zacięta walka. W zawodach udział wcięło niemal 80 uczestników i uczestniczek również z zagranicy. Trudna technicznie konkurencja sprawiła, że w drugim przejeździe w zawodach pozostały 62 osoby, a klasyfikacja generalna przyniosła kilka niespodzianek. Najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Tlałka-Długosz Małgorzata, Pawłowska Dominika, Pawłowska Paulina. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Biel Alfred, Dziubek Tadeusz, Gomuliński Andrzej, Krasula Paweł, Bucki Paweł, Kurek Grzegorz i Czyż Marcin. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i pamiątkowe medale, specjalnie przygotowane przez stacje narciarska vouchery na wyciągi oraz smaczne i energetyczne poczęstunki od Partnerów zawodów Smaków Gruzji i firmy Neon. 

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego

 

Po raz pierwszy w projekcie popularyzującym narciarstwo alpejskie, podczas 5. Pucharu Zakopanego odbyły się również zawody dla dzieci XLI Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim. Tego dnia na Harendzie rozegrano także zawody zorganizowane przez Szkołę Narciarską HSKI z Harendy.

Warto przypomnieć, że w tegorocznym finale Pucharu Zakopanego pula nagród przygotowanych przez Zakopiańskie Centrum Kulturywynosi 30 tyś. zł do wykorzystania w sklepach Polar Sport na produkty Partnera Strategicznego zawodów marki Dynafit.

PEŁNE WYNIKI:

Wyniki-puchar-zakopaneo-pz-10-02-2018-open.pdf

Wyniki-puchar-zakopaneo-pz-10-02-2018.pdf