Najszybsi rowerzyści zjazdowi w Polsce zmierzą się po raz dziesiąty… po ciemku! 23 i 24 września, przy świetle czołówek będą pędzić pomiędzy drzewami na kultowym stoku Harenda.

 

PIĄTKOWY SLALOM
Już w piątek rowerzyści downhillowi na w pełni amortyzowanych rowerach będą trenować na trasie mierzącej ponad 1000 metrów wypełnionej skoczniami, ostrymi bandami i stromymi ścianami. Najważniejszym punktem dnia będą zawody Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego zawodnika i zawodniczkę! Podobnie jak w przypadku slalomu narciarskiego zawodnicy będą omijać tyczki wbite na trawiastym stoku.

SOBOTNI NIGHT DOWNHILL
Po mocnej piątkowej rozgrzewce przyjdzie czas na sobotni Joy Ride Night Downhill. Jak co roku eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. Są to jedyne w Polsce zawody zjazdowe rozgrywane w nocy, w których zawodnicy muszą użyć również własnego oświetlenia. Rowerzysta lecący przy świetle czołówki ponad 12 metrów to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Co więcej nie zabraknie dwóch małych konkursów.
Pierwszy to zjazd w najlepszym przebraniu, gdzie zadaniem zawodnika jest pokonanie trasy w „ekstrawaganckim” stroju. W poprzednich latach pojawiła się Panna Młoda, Borat, Batman, chirurg i wielu innych. Kogo zobaczymy w tym roku?
Drugim równie widowiskowym konkursem jest „Whip Contest”, czyli zawody na najlepszy skok rowerowy na wielkiej skoczni umiejscowionej tuż przy linii mety.

AFTERPARTY, CZYLI ZAMKNIĘCIE SEZONU ROWEROWEGO
Kiedy pył na downhillowej trasie opadnie, nagrody od Fox’a, Maxxis’a, Mitko i Kärcher’a zostaną rozdane, a rowery odłożone w bezpieczne miejsce, to ponownie riderzy i widzowie spotkają się w klubie Le Scandale, aby uzupełnić niedobory płynów w organizmie…
Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie nightdownhill.joyride.pl.

 

PRZYJACIELE FESTIWALU
Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Maxxis, Fox, Kärcher, Mitko, Onex Tattoo
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: Radio Eska, magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram.
Współorganizatorzy: MTB Academy, Polish 4x Open, Le Scandale
Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Fot. Julita Chudko